علی خلف / سردبیر؛

پس از جدایی آندره استراماچونی سرمربی سابق و ایتالیایی استقلال از این تیم، پیش بینی می شد شاید مدت زمان زیادی برای نزدیک شدن تیمی به تیم سراسر تهاجمی و به تعبیر فوتبالی ها «وحشی» آن زمان استقلال سپری شود. پیش بینی می شد شاید مدتهای زیادی طی شود برای آنکه یک مربی بتواند تیمش را از نظر فنی از تیم استراماچونی عبور داده یا حتی به آن تیم نزدیک شود. تیمی که دیگر هیچ تیم ایرانی توان برابری با آن را نداشت.
اما امروز شاهد هستیم یک پرتغالی پر هیجان با حضور در راس کادر فنی استقلال توانسته تا حدود زیادی خاطرات خوش استراماچونی را از ذهن هواداران استقلال پاک کند؛ چون این استقلال امروز به حدی از بلوغ در فوتبال رسیده که هر تیم ایرانی از رویارویی با آن وحشت دارد. حتی در خانه خودش.
آبی ها پس از دو شکست ناباورانه در هفته های پانزدهم و شانزدهم مقابل تراکتور و سپاهان، به خود آمدند و در 7 بازی پی در پی در لیگ و جام حذفی به 6 پیروزی و یک تساوی دست یافتند که این آماری ارزشمند و قابل احترام است.
استقلالی ها در حالی با هدایت ساپینتو به این موفقیت هادست یافتند که بازیهای سراسر تهاجمی همراه با خلق موقعیت های فراوان و گلهای زیاد به نمایش گذاشتند تا حلاوت بردهای پی در پی شان برای هواداران بیشتر شود.
شاید اوج هنر ساپینتو در استقلال را بتوان به احیای آرش رضاوند، رشد سعید مهری، بازگرداندن مهدی قایدی به اوج، دادن اعتماد به نفس کافی به ارسلان مطهری، جا انداختن کوین یامگا در پست جدید دانست. همچنین او حالا نه تنها به یک ترکیب کاملا ثابت در استقلال رسیده، بلکه توانسته هارمونی خوبی هم بین خطوط سه گانه تیمش ایجاد نماید و با بهره وری بالا از تک تک مهره های تیمش، استقلال را تبدیل به تیمی کند که ارائه گر زیباترین بازیها در این مقطع از لیگ برتر است.
امروزِ روز این مرد پرتغالی پر هیجان توانسته قلب میلیون ها هوادار استقلال را به تسخیر خود در آورده و تبدیل به محبوب ترین چهره نزد استقلالی ها باشد. ساپینتو مردی است که خاطرات استراماچونی را برای ده ها میلیون هوادار استقلال پاک کرد و آنها را امیدوار تر از همیشه به تکرار قهرمانی کرد.

استقلال جوان
23 اسفند 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را برای یک دوست بفرست