حسن صانعی پور

استقلال تهران تا یازدهم فروردین ماه 1402 فرصت دارد تا مبلغی در حدود یکصد و بیست میلیارد تومان را به حساب سرمربی اسبق خود واریز کرده تا مشمول محرومیت‌های پیشبینی شده فیفا نگردد. تعلل مدیران سابق این باشگاه و عملکرد نامناسب آنان در قبال این مشکل، صرفا شرایط را برای آبی‌پوشان سخت‌تر کرده و پرداخت بدهی استراماچونی را از توان آنان بیرون کرده است
با این حال دولت به عنوان متولی ارشد دو باشگاه با توجه به حضور هواداران میلیونی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هیچگاه اجازه نداده است اعتبار ملی دو باشگاه زیر سوال رفته و محرومیت‌های سبک و سنگین احتمالی شرایط آنان را تحت الشعاع قرار بدهد. هواداران سرخابی که صاحبان اصلی باشگاه می‌باشند دلخوشی‌های ورزشی خود را در تیم محبوب خود دنبال کرده و این نکته طلب استراماچونی را تبدیل به مشکل ملی کرده است.
محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در حاشیه مراسم افتتاح نخستین دوره جام نوروز در ورزشگاه آزادی تلویحا از حل مشکل استقلال تهران خبر داده و عنوان کرد: به طور کلی تصمیم دولت کمک به باشگاه‌های ورزشی به‌طور عام است نه به ‌صورت خاص. امیدوارم مشکلات باشگاه‌ها برطرف شود. خود مدیران باشگاه‌ها باید در این زمینه اقدام کنند، اما ما نیز کمک خواهیم کرد که مشکل برطرف شود. البته فی نفسه دولت نمی‌تواند کمک کند، اما باید به شکلی کمک کنیم که مشکلات برطرف شود.
هوادران استقلال ایران امیدوراند طبق گفته معاون اول رییس جمهور بدهی استراماچونی که در حال حاضر از توان باشگاه استقلال خارج گردیده از محل منابع مالی دولت پرداخت گردد. مبلغی که به گفته معاون حقوقی باشگاه استقلال می‌تواند ضمن حل مشکل استقلال و جلوگیری از محرومیت‌ها، بعد از دریافت طلب حامیان مالی به دولت عودت داده شود.

استقلال جوان
21 اسفند 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را برای یک دوست بفرست