علی خلف / سردبیر؛

در سالهای اخیر بارهاپیش آمد باشگاه پرسپولیس جهت پرداخت بدهی های خارجی اش به مربیان و بازیکنان خارجی تحت فشار قرار داشت و بارها تا آستانه کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین تر پیش برود که شاخص ترین تهدید هایی که در این خصوص این باشگاه را تهدید کرد، بدهی به کالدرون، برانکو یا رادشوویچ بود؛ که هر بار دولت های وقت و وزارت ورزش به کمک این باشگاه شتافته و با تامین منابع مالی خطر از این باشگاه دور شود. چه بسا اگر نبود حمایت های بخش های مختلف دولت، تا به امروز اثری از باشگاه پرسپولیس باقی نمی ماند.
امروز و در حالی که کشور بنا به اوج گیری مشکلات اقتصادی و تورم بی سابقه در شرایط خاصی قرار دارد و نرخ ارز همچنان سیر صعودی خود را می پیماید، باشگاه استقلال با مشکلی دست به گریبان است که در سنوات گذشته رقیب سنتی آنها بارها آن را تجربه کرده و هر بار با کمک های دولتی از آن مهلکه بیرون آمده است.
با اینکه نه این دولت دولتی است که بارها به کمک پرسپولیس آمد و نه این وزارت ورزش وزارت قبلی است، اما از آنجایی که ماهیت ها تغییر نکرده و استقلال هم تیمی مردمی است که به دلیل داشتن ده ها میلیون هوادار می توان آن را یک سرمایه ملی قلمداد کرد، می طلبد تا ارکان مختلف دولت امروز به کمک استقلال آمده تا بدهی به استراماچونی پرداخت شود.
محمد مومنی عضو هیات مدیره استقلال کاملا درست گفت که؛ «استراماچونی مشکل استقلال نیست، بلکه مشکل کشور است».
واقعیت این است که؛ «اگر در این مقطع به استقلال کمک نشود، عواقب سختی انتظار باشگاهی را می کشد شاید بتوان گفت افکار عمومی نزدیک به نیمی از جمعیت ایران درگیر آن است و دغدغه اش را دارند».

استقلال جوان
7 اسفند 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را برای یک دوست بفرست