رضا بزرگی

مصاف استقلال و گل گهر سیرجان با پایانی خوش برای آبی پوشان به پایان رسید.
مسابقه حساس و سرنوشت ساز دوتیم با کامبک باورنکردنی استقلالی ها و با تلاش همه جانبه و حملات گسترده آنها، در وقتهای اضافه سه امتیاز شیرین به حساب استقلال واریز کرد.
۱-اشتباه و ناهماهنگی حسینی و مدافعان میانی استقلال باعث خوردن گلی زودهنگام و غافلگیر کننده بود.دروازه بانهای استقلال امسال انتظارات هوادار را برآورده نکرده اند.
۲-مدافعان کناری در این مسابقه فضاهای زیادی را برای حریف سیرجانی فراهم کرده ،که یکی از این اشتباهات منجر به گل غافلگیرکننده این تیم گردید. لزوم یک تجدید نظر در مهره چینی این دو پست از سوی ساپینتو کاملا ضروری به نظر می رسد.
۳- برای چندمین بار در این فصل ثابت شد که استقلال در مقابله با تیمهایی نظیر نساجی، گل گهر و … که بسته بازی کرده و دفاعی چند لایه دارند، به مشکل خوردیم که به لطف درخشش مهره های تعویضی ورق برگشت.
۴- شانس همیشه به استقلال لبخند نمی زند تا به این نکته مهم برسیم که خیلی راحت میتوانستیم از گردونه رقابت برای قهرمانی حذف شویم .
۵- سبک بازی استقلال پس از وقفه طولانی رقابتهای جام جهانی، تا حدودی عوض شده و تیم ساپینتو بسیار پر تلاش و جنگنده در هر میدانی مصمم به کسب پیروزی و موفقیت می باشد.
۶- استقلال بسیار خستگی ناپذیر و بی رحم بازی کرده و مسابقه حساس با گل گهر موید این نکته می باشد.گلهای دقیقه ۹۱و ۹۵ در عین ناباوری هواداران و امیر قلعه نویی به ثمر رسید.
۷- از بد شانسی های ساپینتو یکی اینکه در طول این فصل شاهد عملکرد پرنوسان ستاره هایش بوده، به طوری که هیچ گاه بازیکنان مورد نظر همچون حسینی، سیلوا ، یامگا ، محبی، قایدی و… به طور کامل در خدمت کادر فنی نبوده اند.
۸- تفاوت فاحش استقلال این فصل با فصل گذشته، وضعیت تیم برای کسب موفقیت و قهرمانی است. پرسپولیس و سپاهان شرایط مناسب تری (روی کاغذ ) برای قهرمانی، نسبت به استقلال دارند. استقلالی که فصل گذشته هفته های متمادی صدرنشین بود، و با کسب رکورد های بی نظیر به قهرمانی رسید ، الان بایستی منتظر لغزش مدعیان قهرمانی باشد تا درصورت کسب نتیجه های مورد نظر، بتواند به کسب جام امیدوار باشد.
۹-از ساپینتویی که لیست این فصل را با بازیکنان غیر دلخواه خود شروع کرده، و در نیم فصل نیز به هیچ عنوان تقویت نشده، توقع کسب جام آن هم با اختلاف امتیاز و کسب رکوردها، انتظار به جایی نیست.
۱۰- استقلال که در پیش فصل و در فصل نقل و انتقالات، رقابت برای جذب بازیکنان کلیدی و درجه یک را به رقبایی همچون سپاهان و پرسپولیس باخت ، اما در میادین مسابقه با بازیکنانی معمولی ومتوسط، اما پرتلاش و پر انگیزه و خستگی ناپذیر، همچنان امیدوار به کسب جام می باشد.

استقلال جوان
19 اسفند 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را برای یک دوست بفرست